The IT Crowd
[img: Nahodny screenshot]
   S01E02 - Kalamity Jen - 27.3. 23:10.

Seriál The IT Crowd neboli Ajťáci

Vítejte na fanouškovském webu seriálu The IT Crowd. Připravujeme pro vás řadu novinek a zajímavých odkazů aby vám neuniklo nic ze seriálového světa Ajťáků. Zároveň doufáme, že si o jakékoliv novinky podělíte i vy a sdělíte nám je prostřednictvím sekce Guestbook. V mezičase si můžete zahrát hry pro dva hráče, nebo jiné online hry.

NOVINKY

Recenze casina

Technická dekorace 3. série

2008-12-18 - 16:35:51 | autor: Mephisto | Komentáře: 23

[img: Technická dekorace]Určitě jste si všimli, že prostory ve třetí sérii jsou bohatě zaplněny nejrůznější elektronikou, v některých případech i poměrně vzácnou. Všichni pamatujeme výzvu Gramaha Linehana, ve které žádá o pomoc při výzdobě prostor třetí série. Tuto výzvu si přečetli i lidé z Centra počítačové historie v Suffolku a neváhali podat pomocnou ruku.

Kurátor Jason Fitzpatrick: "Jsem trochu fanda seriálu a tak jsem si řekl, že by bylo fajn zúčastnit se a pomoci nějakou opravdovou počítačovou historií. První věc, která tam podle mne musela být byl počítač Altair 8800, považovaný za první komerční osobní počítač. Designér Kye Mackintosh-Smith souhlasil a opatrně umístil tento stroj za Mossův stůl - stěžejní bod celé série."

"Byl jsem požádán o nějaké knihy a manuály, které by se rozmístily po okolí. Prohledával jsem stohy a stohy manuálů a hledal jsem něco vizuálně zajímavého nebo snadno poznatelného. Našel jsem jednu složku, která neměla ani jedno z toho, ale měla na sobě velký šedý nápis MOSS. Nemohla v seriálu chybět..."

Výtah několika zajímavých mašinek, které v seriálu můžete zahlédnout:

Oric Atmos, Amstrad CPC 464, ZX81 v ručně dělaném dřevěném krytu, Commodore 64, Atari SM124 Monitor, Sord M5, Acorn RISC PC600, BBC Model B, Astro Wars, Spectrum +2 a spousta dalších.

  

Přidat.eu záložku

The IT Crowd získalo cenu International Emmy

2008-12-06 - 11:04:31 | autor: Mephisto | Komentáře: 8

[img: Emmy]The IT Crowd byl oceněn jako nejlepší komediální program mimo ameriku. Kdo sleduje Simpsonovi a názor jejich tvůrců na Emmy, jistě ho nepřekvapí reakce Grahama Linehana, která se od té žluté moc neliší. Na svém blogu totiž ocenění okomentoval slovy (volně přeloženo): "Vyhráli jsme Mezinárodní cenu Emmy, to je všechno. Potkal jsem Johna Waterse!" V návaznosti na tento úspěch slíbila podle britského deníku The Daily Dust televize Channel 4 čtvrtou řadu seriálu.   

Přidat.eu záložku

Rozhovor s Jen k příležitosti vysílání 3. série

2008-11-21 - 18:16:43 | autor: Mephisto | Komentáře: 0

V sekci rozhovory jsem pro vás připravil překlad dalšího rozhovoru. Tentokrát s představitelkou Jen - Katherine Parkinson. Opět se dozvíte něco o jejích studiích a historii vůbec, ale především nějaké drobnosti ze zákulisí a jakým směrem se seriál ubírá a dále ubírat bude. Doufám, že vám alespoň trochu ukrátí tu chvilku čekání, která nám zbývá ;-)  

Přidat.eu záložku

Třetí série ve vysílání již zítra!   

2008-11-20 - 20:54:14 | autor: Mephisto | Komentáře: 7

[img: třetí série v TV] Zdá se, že po dalším nekonečném čekání se my, fandové britského sitcomu The IT Crowd opět dočkáme. Na základě upozornění několika čtenářů jsem ověřil jejich tipy a skutečně - první díl 3. série bude odvysílán již zítra (tj. 21. listopadu)! Vysílat se bude jak jinak než na mateřské stanici Channel4 a to ve 22 hodin GMT (23:00 našeho času). Pevně věříme, že se epizoda dostane do našich rukou co nejdříve.

  

Přidat.eu záložku

Blízké setkání IT druhu

2008-07-27 - 22:35:58 | autor: Mephisto | Komentáře: 22

Našim čtenářům se podařil vskutku zajímavý úlovek - v Praze se jim na udičku chytil samotný Maurice Moss. Z fotografie cítím, že už je na výletě od maminky pěkně dlouho - vytažená košile, strniště na tváři... fotografie  

Přidat.eu záložku

The IT Crowd v České televizi (beze srandy :-))

2008-04-01 - 10:46:15 | autor: Mephisto | Komentáře: 20

S prvními jarními týdny přišlo nejen hezké počasí, ale i dobrá zpráva, že The IT Crowd se dostalo na program České Televize. Bude se vysílat v původním znění s titulky, což je podle mého názoru jedině dobře.

Popis České televize: Kultovní britský komediální seriál o třech skvělých IT smolařích a jejich nadřízených. Režie G. Linehan (v anglickém znění s titulky)

Seriál se bude vysílat na kanálu ČT2 pod názvem Ajťáci (což mi mimochodem připadá poněkud povedenější překlad než Partička IT ála HBO) a to každý pátek ve 23:10, 11. dubnem počínaje.

Mimochodem RSS kanál už je zase funkční. Omlouvám se za dlouhodobou nefunkčnost.  

Přidat.eu záložku

The IT Crowd 2 CZ na HBO (a Das iTeam na SAT1)

2008-01-05 - 11:39:00 | autor: Mephisto | Komentáře: 23

Po delší době se ve světě IT Crowd událo opět něco pro někoho možná zajímavého. Jak zmínil sebestik v guestbooku, kabelová televize HBO Comedy od 6. ledna, 20:30 zahajuje vysílání druhé řady seriálu s českým dabingem.
Stejně tak satelitní televize SAT1 spustila vysílání svého remaku IT Crowd. Osobně jsem to neviděl a ani mě to neláká, ale pokud by někdo měl zájem, mělo by to být k vidění na webu SAT1 (thx Nobody Important). Pro spuštění musíte být připojeni přes německý proxy server. Některé jsou kupříkladu tady (nezkoušel jsem). Pokud nevíte jak je použít, google vám určitě napoví ;)
Jen se zmíním o soutěží souboj seriálů, ve které se hledá nejoblíbenější seriál Česka a Slovenska. Můžete nominovat třeba právě The IT Crowd.  

Přidat.eu záložku

<<< mladších 7
starších 7 >>>
RePelis


Copyright © 2007-2018 | theITCROWD.cz | Ajťáci